773 835 231 masaze@maseripraha.cz

Masáže

Klasická masáž

Masáž odstraní únavu a posílí regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém. U této masáže se provádějí intenzivnější hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech.

Masáží docílíme povolení napjatých svalů a tím se uvolní ztuhlé klouby, dochází tak k celkovému uvolnění a dobré pohodě. Zlepšení krevního oběhu zároveň napomáhá urychlovat chod mízní soustavy, která absorbuje a vylučuje odpadní látky. Relaxační masáž pomáhá odstraňovat stres, napětí a bolesti svalů, zmírňovat bolesti hlavy a problémy se spánkem. Podle hloubky použitých masážních pohybů se nervová zakončení stimulují nebo uklidňují a tím dochází k povolení napjatých a bolestivých svalů. K masáži používáme tělové a masážní oleje. Nejčastěji žádaná masáž je masáž zad a šíje.

Základem klasické masáže je švédská masáž, která je základním rehabilitačním prostředkem ve zdravotnictví. Zahrnuje řadu mechanických podnětů, které působí na pacienta za účelem léčebným pouze pomocí rukou. Je to cílená technika používaná tam, kde je o ni předem odpovědně rozhodnuto. S tímto souvisí i oprávněnost k jejímu provádění (akreditace ve zdravotnictví). Úkolem maséra je pak provést co nejlépe a s vědomím v plné zodpovědnosti úkony, které povedou k prospěchu nemocného. Nejde pouze o dokonalost techniky, ale také je zde nutná znalost všech fyziologických jevů, jenž masáž vyvolává či tlumí.

Účinky klasické masáže

Mechanický účinek masáže- Spočívá v tom, že podporujeme návrat odkysličené krve zpět směrem k srdci. To znamená, že se krev, která odevzdala veškeré živiny do vzdálených míst od srdce, pomocí masáže rychleji vrací k srdci, kde se opět okysličuje a nabírá látky, které jsou potřeba pro výživu celého organismu. Tím urychlujeme vlastně celkovou regeneraci organismu a látkovou výměnu. Podle názoru odborníků klasická masáž napomáhá i k rozpohybování lymfatického systému.

Biochemický účinek masáže – Je při dobře prováděné masáži, kdy dochází ke změnám i na povrchu kůže, která se prokrvuje. Vyvolává kožní zčervenání, kdy organismus sám aktivizuje látky, které jsou v něm přítomny v nižší koncentraci. Jedná se především o acetylcholin a histamin. Tyto dvě látky způsobí roztažení i těch nejtenších povrchových vlásečnic, které se tímto zprůchodní a inervují.

Reflexní účinek  masáže – víme, že na povrchu těla máme spoustu čidel, receptorů, které nás neustále informují o tom, jaká je teplota, jestli je vlhko, fouká vítr… Všechny tyto receptory nám přenášejí nervové vzruchy přes smíšený nerv do mozku, který je přesměruje do vzdálených orgánů.

Všechny tyto tři typy účinků masáže probíhají při masáži současně nebo střídavě a jsou velice prospěšné pro organismus masírovaného. Vhodně zvolenými masážními hmaty a masážními prostředky dosáhneme odezvy nejen v místě působení, ale i v místech vzdálených a následně i v celém organismu. Z tohoto pohledu tedy můžeme rozlišovat účinky místní, vzdálené a celkové.

Královská masáž

Královská čtyřruční masáž je luxusní masáž aplikovaná za účelem působení nejen na Vaše tělo, ale i mysl. Masáž provádíme v harmonickém prostředí za doprovodu příjemné hudby, při hořících svíčkách, s použitím nejkvalitnějších, přírodních olejů. Silové a energické působení této masáže umocňují doteky čtyř rukou šikovných masérek a masérů na Vašem těle za použití hmatů klasické regenerační nebo relaxační masáže. Vyzkoušejte a nechte se namasírovat!

Relaxační masáž

Relaxační masáž Zbavuje Vaše tělo napětí a stresu, zklidní organismus a přináší pocity hlubokého uvolnění. Zapomenete na shon a šílenství všedních dní a dáte tělu báječnou příležitost relaxovat a odpočinout si. Masáž je zaměřena na Vaši hlubokou relaxaci fyzickou i psychickou a Je obohacena o jemnější hmaty klasické relaxační masáže v kombinaci s masáží lávovými kameny pro větší celkové uvolnění a prohřátí napjatých  a ztuhlých svalů. Po této masáži se budete cítit jako vyměněni.

Sportovní masáž

Sportovní masáž je uspořádaný sled vhodných masérských hmatů, pomáhajících zbavovat únavy, navozujících relaxaci a vedoucí k celkové regeneraci organizmu. Sportovní masáž historicky vychází z masáže klasické, má však svá specifika a je více uzpůsobená pro potřeby sportovců. Může být použita pro fyzickou a psychickou kondici těsně před sportovním výkonem, či fyzicky náročnou prací a nebo naopak pro navození zklidnění a rychlou regeneraci po vyčerpávající sportovní nebo pracovní námaze. Masáž je více razantnější, celkově regenerační a více optimalizovaná pro aktivní lidi nebo lidi mající namáhavou, a těžkou práci v zaměstnání. Po této masáži pocítíte úžasnou regeneraci celého těla.

Masáž lávovými kameny

Je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a regeneraci organismu. Lávové kameny jsou čediče vulkanického původu. Je velký rozdíl ve kvalitě (složení) lávových kamenů na trhu.

Proto používáme lávové kameny, které se vyznačují prvotřídní kvalitou a poskytnou masírovanému nejlepší požitek z masáže. Obsahují vysoký podíl vulkanického skla“ (nejdůležitější složka kamene) – důležitého nosiče tepla oproti běžně prodávaným lávovým kamenům. Tyto kameny  mají mimořádně silnou magnetickou energetickou vibraci. Díky tomu akumulují velké množství tepla, což umožní intenzivnější a delší zážitek a účinek z difuzního vyzařovaného tepla do organizmu.

Teplo kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle (čakry) na naše energetické cesty (meridiány), které vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zdravotních problémech či při zvýšené únavě bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle nemůže proudit energie a Vy se cítíte unavení, podráždění, vyčerpaní a nemocní. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů a znovu obnovit tok energie v těle..

Účinek masáže relaxační i regenerační

 • Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti, otoků a regeneraci tkání. Posiluje lymfatický systém a  imunitní systém a má vliv na celulitidu. Otevírají se kožní póry- detoxikuje se organizmus.
 • Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
 • Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích.
 • Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na psychiku, zklidnění, uvolnění. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou neustále pod tlakem, ve stresu.
 • Horké kameny se používají přímo k samotné masáži, kdy se energie akumulovaná v lávových kamenech rovnoměrně přenáší po těle klienta.
 • Masáž horkými lávovými kameny je zároveň částečně obohacena i o prvky klasické masáže. Tato masáž je relaxační, antistresová a harmonizující.

Lymfodrenáž manuální nebo přístrojová

Manuální lymfodrenáž

Je ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla. Vliv na špatnou funkci lymfatického systému má v dnešním uspěchaném světě všudy přítomný stres, špatný pitný a stravovací režim, kouření, jednostranné zatížení. Mimo tyto aspekty ovlivňuje mízní systém i narušení po operačních úkonech, po úrazech či prodělaných infekčních onemocněních.
Před zahájením lymfodrenáže Vám budou vždy vyprázdněny mízní uzliny na krku a v tříslech.

Přístrojová lymfodrenáž dolních končetin

Probíhá na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých je vháněn vzduch hadicovým systémem. Pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž, na principu střídavé přístrojové presoterapie.
Nafukováním jednotlivých komor speciálních návleků se ve stanovených intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Přístrojová lymfodrenáž je velmi příjemná. Vznikají jemné, rytmické tlakové vlny. Účinně odstraňuje otoky způsobené lymfatickým systémem, zlepšuje stav celulitidy, vytváří pocit lehkosti v dolních končetinách a zmenšuje jejich objem. Je vhodnou pomůckou pro všechny, kteří mají nadměrné zatížení dolních končetin, je vhodná také jako prevence hluboké trombózy, rehabilitace poúrazových stavů spojená s otoky končetin. V končetinách se vytváří pocit lehkosti, zmenšuje se jejich objem a účinně odstraňuje otoky.

Kontraindikace lymfodrenáží:

– v případě nejistoty se poraďte se svým lékařem!

 • akutní poruchy periferního nervového systému
 • akutní plicní edém
 • akutní zánět hlubokých žil (tromboflebitida), vystouplé křečové žíly
 • kardiovaskulární onemocnění – neléčený vysoký nebo nízký tlak, arytmie, angina pectoris, stav po infarktu myokardu
 • epilepsie
 • růže (erysipel)
 • horečnatá a infekční onemocnění
 • zánět mízních cév (lymfangitida – tzv. syndrom sloní nohy)
 • cévní mozková příhoda
 • špatná funkce ledvin a štítné žlázy
 • choroby jater
 • otoky způsobené ledvinovým nebo srdečním onemocněním
 • těhotenství, období kojení
 • neléčené maligní onemocnění, nebo když hrozí zhoršení stavu – onkologické diagnózy
 • osteosyntéza (chirurgické spojení úlomků kostí po úrazech nebo kloubní náhrady

Baňkování

Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Původ baňkování je připisován starověké Číně. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem aatd. Baňkování ovlivňuje vnitřní orgány (reflexní účinek) a napomáhá odstraňovat toxické látky z těla ven (detoxikační účinek).

Kontraindikace baňkování:

Baňkování není vhodné pro osoby trpící celkovou infekcí, horečkou, celkovým tělesným vyčerpáním, popáleninami, trombózami, křečovými žilami, gangrénami, otevřenými ranami nebo hnisavou infekcí. Baňkování není vhodné pro ženy v období těhotenství a v období menstruace.

Medová masáž

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.